vytiskne tuto stránku

0630 - Oddělovač kostek

klikněte sem pro vstup do galerie obrázků
Vaše hodnocení stavebnice:
Vynikající - 1
Slušná - 2
Průměr - 3
Slabá - 4
Hrůza! - 5
Anketa momentálně není k dispozici

Velikost krabice: nejmenší (igelitový pytlíček)

Oddělovač kostek je velice praktickou pomůckou, kterou by měl mít snad každý. Je v prodeji u všech dobrých prodejců a je škoda, že o něm málokdo ví. Díky neznalosti tak mají Lego kostky stopy po zubech, stavitelé mají ulámané nehty, případně vylámané zuby (to hrozí havně menším dětem s mléčnými zuby. Od té doby, co jsem dospělý to odnášejí spíše kostičky...), čemuž oddělovač dokáže snadno zamezit.

Oddělovač se prodává ve dvou variantách - zelené a šedivé. Zelený se dodává v igelitovém pytlíčku a stojí cca Kč 50,-, šedivý zakoupíte v obrovské modré kartonové krabici za přibližně 10 000 korun. Je pravda, že cena je za takový kousek plastiku dost vysoká, ale zase k němu dostanete celý Robotics Invention System 2.0 :)

Abych nehýřil superlativy, musím napsat, že se všemi kostkami se oddělovač neporadí. Třeba na Technic je krátký :( Klasické kostky se s ním ale rozdělávají bezvadně. Velké pláty by se oddělovat neměly - mohli byste ho zničit. Spodní část slouží na oddělování kostek shora, dolní část na práci zespodu. Rukojeť slouží na držení ;)

update říjen 2003: Philippe Hurbain napsal skvělou instruktážní stránku, jak oddělovač používat. Tu najdete na www.philohome.com Tip: klikněte na obrázky a uvidíte animaci...

Plusy a minusy:

Suma sumárum: Stavebnice ode mne získává 11/10 :)

Robert Seifert


ZPĚT disclaimer www.sweb.cz/seifrob