Jak nainstalovat soubory ze .zip archivů

Na svých stránkách poskytuji ke stažení různé soubory, většinou češtiny. Ke každé sice napíšu podrobný návod, ale někdy to nemusí stačit. Tady je obrázkový návod krok za krokem:

Co je potřeba

Budeme pracovat v programu Windows Commander, jednak proto, že je shareware, jednak proto, že je opravdu dobrý a hlavně proto, že je v češtině.

Windows Commander si můžete stáhnout z jeho domovské stránky na http://www.ghisler.com, pokud jej ještě nemáte. (Čeština se zapíná v menu Configuration/Options/Language)

Postup krok za krokem

1.

Tento návod samozřejmě neplatí jen pro MLCad ale i pro RIS 2.0 a jiné, ale předpokládejme, že jste si stáhli češtinu pro program MLCad a máte soubor uložený ve složce Downloads. Schválně jsem ten soubor zvýraznil v pravém okně: (kliknutím si ho můžete zvětšit)

Kliknutím obrázek zvětšíte
Kliknutím obrázek zvětšíte

2.

Protože jsem bordelář, nevím, kde mám MLCad nainstalován. Vím ale, že se program jmenuje MLCAD.exe. Kliknu tedy myší do levého okna, aby mi zmodralo jeho záhlaví, a pak pomocí klávesové zkratky Alt+F7 spustím vyhledávání souborů. Objeví se mi stejné okno, které vidíte na obrázku vlevo. Do řádku "Hledat soubory" napíšu jméno hledaného souboru. Pak si vyberu disk, který chci prohledat, a stisknu tlačítko "Start".

3.

Po chvíli mi vyjede tabulka s výsledky hledání. Vyberu si myší ten správný soubor a kliknu na tlačítko "Jít k souboru".

Kliknutím obrázek zvětšíte
Kliknutím obrázek zvětšíte

4.

Složka s hledaným souborem se mi zobrazila v aktivním (levém) okně tak, jak to vidíte na obrázku. Teď už zbývá pouze kliknout myší zpátky do pravého okna na soubor, který chci rozbalit, (v našem příkladu to je soubor MLCadCzech.zip) a stisknout Enter. Tím se dostanu "dovnitř" archívu. Klávesou Insert označím všechny soubory a složky, které chci kopírovat (jako to vidíte na obrázku). Pak už jen stisknu klávesu F5 pro kopírování a jsem hotov.


disclaimer www.sweb.cz/seifrob